Excursie Bergen op Zoom
Op zaterdag 11 mei brengt de GVON een bezoek aan Bergen op Zoom
Programma:
09.15 uur Vertrek met een luxe touringcar vanaf het busstation boven station Den Haag CS
10.45 uur Aankomst bij het Markiezenhof in Bergen op Zoom. Ontvangst met koffie en gebak in restaurant La Pucelle.
11.15 uur Lezing in de Hofzaal door de stadshistorica Mw. Yolande Kortlever. Zij geeft een inleiding op de geschiedenis van Bergen op Zoom.
12.00 uur Rondleiding door het Museum Markiezenhof in groepen met een gids.
13.00 uur Einde bezoek aan de Markiezenhof
13.15 uur Lunch in een restaurant La Pucelle
14.30 uur Groep 1 een rondleiding in De Grebbe / Groep 2 een Stadsrondleiding
15.30 uur Groepen wisselen
16.30 uur Afsluitend drankje in restaurant La Pucelle.
17.00 uur Vertrek naar Den Haag
18.30 uur Aankomst in Den Haag, Centraal Station
De Grebbe is een gerestaureerde watergang en stadsriool. In de 13e eeuw werd de Grebbe gegraven om turf naar de haven te vervoeren. Lakenvolders, ververs en leerlooiers haalden het water dat ze voor hun ambacht nodig hadden, uit de Grebbe. Later deden de bierbrouwers hetzelfde. Ook loosden zij hun afval op de Grebbe, evenals de bewoners van de steeds maar groeiende stad. Ga ondergronds! Bezoek, samen met een gids van Stichting Bezichtiging Monumenten, dit unieke grootste monument van Bergen op Zoom en beleef tijdens een wandeling de nu geheel schone sporen van omgaan met afval door de eeuwen heen. Het te bezoeken traject is ongeveer 270 meter lang.la puc
De kosten voor de excursie zijn € 59,50 voor leden en € 69,50 voor introducées. Aanmelding gaarne voor 1 mei middels een email naar info@oranje-nassau.org en door overmaking van het bedrag naar:
NL71 INGB 0000 0239 62 t.n.v. Vereniging Oranje-Nassau o.v.v. excursie 11 mei.
Vergeet u niet uw Museumjaarkaart of Rembrandt-pas mee te nemen, dan is de toegang tot het museum gratis.